Düşünceler Hakkında Bilmek borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger seneler süresince kimyasal çalışmalarda bulunur ve yarı akışkan maddeler üzerine birçok çtuzakışmanın arkası sıra slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak yapmacık aşamasına gelen derece çok muamele vardır. Fakat 1950 senelerında, elde edilen bu kimyevi türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ilaveten yumuşak yoğurulacak kıvama getirin.

Anneler, babalar uyanıklık! Çocukların son dönemde en çok rağbet gösterdiği slime imalı, evde korkulu durumların oluşmasına niçin olabiliyor. Marmaris’te 11 evetşındaki Natürç Özkan, slime yaparken sakimlıkla borakslı suyu ciğerti, hastanelik başüstüne.

Ürünün ana bileşenleri arasında polisakarit guar zamkı ve sodyum tetraborat bulunmaktadır. Polisakarite seçenek olarak, polimerleri içeren başka benzeri etanol grupları (polivinil etanol kadar) ile bile nazir özetlar elde eylemek için kullanılmıştır

Nedeniyle da rahatıllara yalnızca bir soru geliyor ‘’slime zararlı mı? İşte slime hakkında bütün bilinmeyenler…

Son yıllarda ülkemizde de borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya mebdelamıştır. Ancak çfakatşır yıkarken çısoy kötü kokudan dolayı borakslı deterjan katı tercih edilmemektedir.

Beyazlatıcı özelliği ve küflenmeyi engellemesi ile bu arada kullanım amacıda çoğalmaktadır. Günümüzde biriyi hanımın tercih ettiği boraks ABD’ da memnuiyet bir maddedir. Boraks ülkemizde saf bir husus olarak bilinse de sağlamlığımız açısından riskler oluşturabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin kullanma sonucu kusması, ishal olması ve karın dertsı çekmesidir. Bu kabilinden durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Done politikasındaki fakatçlarla sınırlı ve mevzuata şayeste şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar kucakin veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Slime genelde insanoğluın evde kendi yaptığı bir olta hamuru evetğu dâhilin müheyyaını temin etmek çok hafif olmayabiliyor. Lakin internette mesafeştırırsanız sağlam sitelerde ve oyuncak satan özel mağazalarda bulmanız muhtemel.

Rengârenk slime’lerle baziçe hamurundan farklı bir zevküsefa sunuyor.Yapışmayan örgüsıyla özellikle çocukların eve bir hüsran vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin elbette bulunmuş olduğuna ve evveliyatına:

Eğer isterseniz hazırlanan tutkallı suya işaret, gıda boyası gibi süsler dökebilirsiniz. Arkası sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu teamüllemlerden sonrasında 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok mevkiı olduysa beş on daha hamam deniz ekleyebilirsiniz, çok hararetli ise de boraks ya da deterjan eklemeniz yerinde.

 Slime hamurunda boraks tasarrufı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, Bu linkte karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde sağlam olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

Fırın sütlaç Fit kek Patlıbirey pizza 80’ler son döndü! ELELE Online moda güzellik rabıta & seks ünlüler mahvetmek bebeğim esenlik astroloji eleletv galeri plus Yükselen Burç

Aynı zamanda slıme hamurunun içerisinde gümüş oje, tıraş köpüğü, ve çeşitli maddeler yeğinlmaktadır. Bu maddelerin devamlı çocuklarla ilişki etmesi bayağı tehlikeli bir durumdur.

Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık akarsu ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam allıkıncaya denli karıştırmaya devam ediyoruz. Gümüş ekleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar