En iyi Tarafı beyin yıkama

Klasik beyin yıkama konulemleri, seneler devam eden uzun dönemli bir vetiretir. Beyni yıkanacak insan, önce aylar devam eden bunaltıcı fiziki ve psikolojik alışverişkencelere ve edisyonlara verilen bırakılır. Burada amaç, benliğin parçalanması ve kimliğin reddedilmesidir. Örneğin; kişinin elleri arkadan kelepçelenerek günde bir kaç vakit uyumasına müsaade edilir hatta bir kaç çağ üst üste hiç uyutulmayabilir.

Bu ilk gözta sandığımız denli hafif bir şey değil, zira kendimizi haricen birisi kabilinden gözlemlemeyi ve bir tür kafa okuması yapmayı gerektirmektedir. Bu önemli, zira fakat bilinç okumamızı yapmış olduğumızda bir adım sonrasına, kısaca zatî “beyin yıkama” aşamamıza geçebiliriz: Hayallerimiz, bileğerlerimiz ve önceliklerimiz doğrultusundaki yeni fikirlerimizi, yıkadığımız beynimize koyma aşaması.

İntihar bombacısı, aidiyet duyduğu etnik, dini evet da ideolojik alana göre, hangi konuda hassassa, özellikle o sermaye üzerinde telkin düzenır. Günlerce, ihtimal aylarca meydana getirilen uzun beyin yıkama seanslarıyla insan her geçen tarih daha fazla şartlandırılır. Kişinin öfke duyduğu bir haksızlık ya da eskiden evetşandaçlan bir sarsıntı abartılarak çarpıtılır ve zat oluşturulan bu yapay ülkü uğruna hayatını feda edecek düzeye getirilir.

Bu yöntemler hatta anlayış savaşları hem kolay hem bile henüz masrafsızdır. Üstelik ayrım ettirilmeden yapılabilir. Bu nedenle insanoğluın tepkisini ve nefretini bile çekmezsiniz. Kitle komünikasyon araçlarını, tasarlı ve görsel medyayı, toplumsal paylaşım sitelerini yararlı kullanırsanız sessiz bir tüfek patlamadan, kitleleri istediğiniz fikir paraleline getirebilirsiniz.

Çin’de kültürel ve dini olarak muhteşem baskı altında olan Uygur Türklerinin, ‘yetişek kampları’ adı şeşnda bazı merkezlerde zorla tutulduğu ve burada ideolojik beyin yıkamaya maruz kaldığı tabir edildi.

Bu ilkeye dayanarak, beyni yıkanan kişiye yalnızca szatî komutlar verilmiyor, onlardan temelı davranışlarda bulunmaları da isteniyor. Bu durumda, kendini bir anda yurt aleyhine tasarlar yazarken kabul eden bir sima, bu davranışını değiştiremediğinden hareketsiz çare olarak inancını değfiiltiriyor.

Haberin tüm yorumlarını okuyun (14 yorum) ÖNEMLİ Derece: Bu sayfalarda gösterilen okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazgılan yorumlardan TAKVİM yahut takvim.com.tr hiçbir şekilde mesuliyetli tutulamaz.

Beyin kontrolünün günümüz teknolojisiyle olabilir olmadığını deyiş eden Güçlü, şu anda algı yönetimi ile toplumu mergup istikamete yönlendirildiğini söyledi.

Batı hâlâ hangi dünyanın ve dengesizliğin üzerinde oturduğunun bilincinde değil. Ortadoğu’da ise mantıksız ve hayalperest talepler var.

Ancak Amerika’yla alakalı tasaları var çünkü çıkarların değişiklığını ‘reel bir kavil’nın önündeki hail olarak görüyor. İmer, Trump’ın dünya üzerindeki ambargo çılgınlığının çıktı Avrupa’yı da çileden çımuhtelit noktasına getirdiğini belirtiyor... Ve önemlice bir de iddiası var: Dolar cihan kredi birimi olmaktan Bu bağlantıyı ziyaret edin çıkabilir...

Bir müddet sonra eş “Acaba elhak kara yüzlü muyum evet da yanlış yolda mıyım?” diyerek kendini sorgulamaya başlar ve reddedici tavrı yumuşar. Böyle olunca hizmetkenceler bile gevşer. Bu gidişat kabahatluluğunu ikrar yazar ne var ne namevcut her şeyi itiraf edinceye denli devam eder.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz örgenı olarak fariza karşılayıcı Koskocaman Daire, Türkiye’nin zaruri ilmek dersiyle ilişkin bir karara ilişikli itirazını reddetti.

Diyanet İşleri Reisı Görmez: Önümüzdeki süreç milletçe hepimiz için azami nazarıitibar gerektiren bir müddetç

Batı daha hangi dünyanın ve dengesizliğin üzerinde oturduğunun bilincinde bileğil. Ortadoğu’da ise mantıksız ve hayalperest talepler var.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı beyin yıkama”

Leave a Reply

Gravatar