En iyi Tarafı bursada gezilecek doğal yerler

Saika Bayezid aracılığıyla, Niğbolu Zaferi sonrasında 1396 yılında yaptırılan ve 1399- 1400 yıllarında imalı tamamlanan Ulu Cami, hasetmüzde şehrin merkezi durumundaki Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dikdörtgen bir plana sahip olan 20 kubbeli Celil Camii aynı zamanda Er Fasıl Osmanlı Mimarisi, çok kubbeli camileri arasında en önemli ve en görkemliı olma özelliğine de sahiptir.

Birkaç gününüzü Bursa’ya ayırın ve çağlar süresince uygarlıkların ne tabiat ile iç derune geçtiğini görün. Bursa sizi bekliyor... İyi yolculuklar!

İstanbul'a benzeyen dinlenme yerleri! İşte İstanbul'a yakın ehven dinlenme kasabaları, deniz ve natür ile iç karıne...

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, Osmanlı Devri ikametgâh dokusunu günümüze taşımaktadır. 2000 senesinde UNESCO tarafından Dünya Terekeı Geçici Listesi’ne dahil edilen Cumalıkızık, 2014’te Bursa ile müşterek Dünya Terekeı olarak tescil edilmiştir.

1963 senesinde bu posta “Zeytinbağı” olarak yeniden değmeseletirilmiş. Bu isim bile benimsenmeyince 2011’de gene Tirilye olmuş. Doğallık dokusu korunmuş tarihi eserleri, sokakları ve özellikle de zeytini ile görüşme edilmesi gereken yerlerin başında hasılat.

Her iki yönden duhuli bulunan Mağara, methallerinin sarp olması haysiyetiyle turizme kapalı olmakla beraber hevesli cebelcı ve mağmutavassıtlar tarafından yeğleme edilmektedir. İçinden... Read more

Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile gezim açısından marka olmuş bir şehir olan Bursa'nın İstanbul'a benzeyen oluşu da gücük periyodik seyahatler sinein kesif pıtrak tercih edilen bir şehir olmasını sağlamlıyor. İşte Bursa'nın mutlaka görmenin gereken 5 yeri...

1299 senesinde gün sahnesine çıkarak 1923 yılına kadar varlığını sürdüren Osmanlı hanedanına ilişik en makro türbe topluluğu, ilk payitaht şehir olan Bursa’da, Muradiye Külliyesi’nin haziresinde arz almaktadır. Burada yekûn 13 türbe konstrüksiyonsı mevcuttur ve bu türbelerin zarfında hanedana mensup 40 kişinin defnedilmiş başüstüneğu tespit edilmiştir. Muradiye Camii’nin haziresine ilk olarak külliyenin bânîsi Padişah II. Dilek’ın türbesi inşa edilmiş ve daha sonrasında II.

Bu web sitesi ne efsus ki Genel ağ Explorer 9 ve değerliı desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Genel ağ Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

DOĞAllık GÜZELLİKLER Bursa’nın kuzeyindeki Oyukçınar Mahallesi’ne adını veren çınar ağacı 18,2 metre cisim genişliği ile Türkiye’nin en eke ağyaraydı.

DOĞTuzak GÜZELLİKLER Mustafakemalpaşa'dan 10 km uzaklıkta kâin Suuçtu, doğağıl baş kellea ertelenmek isteyenlerin, bu isteklerine olağandan karşılık veren bir yerdir.

MS 120 senesinde meydana mevrut bir depremde epey tahrip olan site İmparator Hadrianus`un yardımıyla onarılmıştır.

40 hektarlık büyüklüğü ile Bursa’nın en önemli otoparkı olan Kültürpark, konumu ve yeşil dokusuyla... Read more

Bursa’nın 21 kilometre uzaklığındaki Saitabat Şelalesi, Uludağ'dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. Taraf avamı aracılığıyla Güvercinlik adıyla da anılan şelalenin çevresinde piknik alanları bulunur.

Bünyesinde aktivite ve spor alanları ile bursada gezilecek doğal yerler kafeteryalar ve çocuk temsil parkları konum almaktadır. Şehir merkezindeki en kocaman... Read more

Justinianus devri günçisi Prokopius`un De Aedificiis (Binalar üzerine) adlı eserinde belirttiğine bakılırsa, Nikaia Justinianus döneminde bile büyük çaplı yapım faaliyetlerine görüntü olmuşdolaşma.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı bursada gezilecek doğal yerler”

Leave a Reply

Gravatar