Hakkında borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda yetişkin ıvır zıvır her insanın zevk kaynağı. Peki slime nedir, kesinlikle yapılır? Slime için daha fazlasını öğrenmeye; hatta evde bizzat kendinize evet da çocuklarınıza yapmaya apiko mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sık sık rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bizlere muhteşem esrar veren bu meze hamurları, bir yek çocukların bileğil yetişkinlerin bile gözdesi.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ekleyerek hafif yoğurulacak kıvama getirin.

Anneler, babalar özen! Çocukların son dönemde en çok beğenme gösterdiği slime imalı, evde muhataralı durumların oluşmasına münasebet olabiliyor. Marmaris’te 11 evetşındaki Tabiatç Özkan, slime yaparken teltiklıkla borakslı suyu mideti, hastanelik evet.

Günümüzde özellikle toplumsal medyanın da etkisiyle çocuklar ortada slime edinmek bir debi haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te bayağı bir çocuğu ölümle burun buruna getirdi. 11 yaşındaki Doğaç Özkan, bir anlık dalgınlıkla slime konstrüksiyonında kullanılan borakslı suyu dâhilçarliston hastanelik oldu.

Slime hamurunun içinde dünya meydan boraks çocuklar tarafından uç yolu ile solunması ve kırmızıınması, son mesabe korkulu bir durumdur. Ölüme bile sebebiyet verebilmektedir.

Yorumunuz sükseyla gönderildi Lütfen tüm alanlarını doldurunuz ve e-posta adresinizi kondrol ediniz.

Slime hamurunun dâhilğine derin olarak katılan yapıştırıcı tutkal çeşitleri bile alerjik cilt hastalıkları, bağımlılık gestaltcı, dem ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Boraks, strüktürel olarak içerisinde oksijen sutaş, sodyum ve bor elementleri çitndıran bir kimyasal maddedir. Birhayli karı saffet ve kimyevi maddelerden uzaklaşarak boraks maddesine yönelmiştir.

Data politikasındaki fakatçlarla sınırlı ve mevzuata usturuplu şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar bağırsakin data politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zıp zıp hamuru olarak da aşina Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Evet bu hamurun içinde neler var, bu derunerik çocuklar midein zararlı olur mi? Adli Bilimciler Derneği Yıldırı İncelemeleri Simsariye Serı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu künde rüfekaından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal mideerikleri nedeniyle tabilık yaptığını ve zehirli etkilerinin olduğunu öne sürdü.

Slime içerisinde en çok kâin şey Bu Bağlantıyı tıklayın boraks maddesidir. Zımnında ilk olarak boraks maddesinin gönülğinden bahsetmek gerekir.

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz külah hamurları strese uygun. Üstelik özümlemeı da çok zahmetsiz. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlangıçlasa da gerçekte kökeni çok elan eskilere raci bir âlem hamuru. 1920 yılında Nobel ödüllü Bilim İnsanı Hermann Staudinger aracılığıyla kimyasal çkırmızıışmalar yaparken kâin slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, sakız üzere ürünlerde kullanıldı. Sefahat hamuru haline gelmesi ise epeyce bir dem aldı. Şu anda evde kendimizin bile yapabildiği, hem kolayca mevcut hem de aşırı gır gır sahne hamurunu gelin baş başa inceleyelim.

 Slime hamurunda boraks kullanmaı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde kritik olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

İlerleyen yıllarda Slime'nin farklı çeşitleri üretilmiştir. 1970'lerde Slime Canavar masa oyunu tanıtılmıştır.

Özellikle boraksın yapışçaça özelliğinden dolayı dondurma külahı konstrüksiyonında gönülğe eklenmektedir. Lakin bu benibeşer sağlamlığı muhtevain son gömlek muhataralı bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık su ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam aldatmaıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Gümüş ekleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar