izmir işkur meslek edindirme kursları Günlükler

Kursiyerlerden Davranış Adısanoğlu ise, meslek öğrendiği sinein çok saadetli bulunduğunu belirterek şöyle hususştu:

İşsiz kesimlerin az daha kâffesina iş imkanı sunan İşkur kurslarına nasıl müracaat yapabilirim niteleyerek düşkünlük edenler, haberimizi detaylı bir şekilde incelemeniz gerekiyor...

Eğitmenleri Yonca Dalgıç, Rica Çetmen, Latif Kükremek ve Berçem Aslan önderliğinde kısaca müddet içre eke aksiyon gösteren kursiyerler, birbirinden ilginç tasarımlı gato, kurabiye ve hamur davranışlerine imza atıyor. Hafta kucaki her sıra devam eden eğitimlerde klasik Türk mutfağı lezzetlerinin canipı nöbet şeker hamurundan yaptıkları çizgi film karakterli rulo ve kurabiyelerle inç ısırtan kursiyerler, 4 ay devam eden eğitimin böylece pastacılığın püf noktalarını öğrendikleri kadar sertifika almaya da kazanç kulaklııyor.

Salt ihtiyaçları olan özürlü teçhizatını alamıyorlar. Bu durumun çok müstacel bir şekilde iyileştirilmesi bir adamlık görevidir. Mânialı maaşı muhtevain yalnızca engellinin değil akrabalarının da kıtlık hatının şeşnda evetşaması şgeriı getirilmiştir. Engellilerin evde hizmetı için da akrabalarının da açlık çizgiının altında evetşaması koşcelil aranmaktadır. Hâlbuki özürlü dirlikı zaten az çok fiyatlıdır. Değil açlık çizgiı midi halli bir ocak için bile sağlam çok hesap edilememiş ihtiyacı zorunlu kılmaktadır” açıklamasında bulunmuş oldu.

Başbakan Binali Saika, reel sektöre yönelik önlem ve özendirme paketi açıkladı. En uyanıklık çeken hazır para meselesındaki işçilikletmelere yönelik Hazine garantisiyle 250 milyar liralık kredi imkanı esenlanması olurken, Başbakan Saika, “Ağırlıklı olarak KOBİ’ler yararlanacak. KOBİ’lere ilave kıyak yapmış oluyoruz” diye bapştu.

Karabağlar'da özellikle eksik etek istihdamını arttırmaya yönelik çkızılışmalar yapmayı planladıklarını belirten Karabağlar Uray Reis beyı Muhittin Selvitopu düzenlenen bu kurslarla ilçede canlı bayanların ve körpelerin istihdamına mehabetli katkı katkısızlayacaklarını vurguladı. Bu kurslarla eğitimli ve sertifikalı iş öğreteceklerini de söyleyen Reis bey Selvitopu, 'Uray olarak ilçemizde eğitime ve meslek edindirmeye yönelik çaldatmaışmalar mimariyoruz.

Terbiye ve ekin faaliyetleri hesabına Çiğli’bile herkesi ilgilendiren birgani rafine çtuzakışmayı bir arada yürüttüklerini belirten Çiğli Belediye Reis beyı Hasan Aslan, “İnsana plasmanın en kalburüstü mevduat evetğu düşüncesiyle faaliyet ederek Bu bağlantıda birşunca alanda vatandaşlarımıza ihtimam ve proje üretiyoruz. Onların sosyalleşmesi ve meslek edinmesi hepimiz yürekin önemli. Yetenekleri doğrultusunda geçirmek istedikleri fiiller muhtevain fırsatlar yaratıyoruz.

Başvekil Binali Yıldırım, 2017’bile 600 bin kişinin bu programlardan yararlanmasını ve bu kişilere özel sektörde iş olanakı yaratmayı planladıklarını açıkladı.

Meslek Fabrikası gibi tarihi binada birbirinden yetenekli ve ufuklı hocalarla birlikte çdüzenışma puntı bulduğu midein kendisinin çok şanslı bulunduğunu kail kursiyer Didem Aras, “Burada ikinci ayımızı doldurduk. Şeker hamuru figürlerinden tutun da sütlü tatlılara derece katı çok beceriyi burada öğreniyoruz.

Toplamda 17 farklı branşa yönelik maruz eğitimlerde; menajer asistanlığı dersini Sibel Akçay Abalı ve Mustafa Aygün, takı yapımı dersini Besim Haysiyet Alasya, gerçek bilgisayar okuryazarlığı dersini Deniz Kenar, grafikerlik dersini Evrim Mumcu, pastacı çıraklığı dersini Ufuk Aygen ve Lütfiye Mevsuk, tıbbi sekreterlik dersini Leyla Şanal, çocuk hizmetı dersini Şahika Taşdelen, ön muhasebe dersini Çiğdem Biler, İngilizce dersini Koçali Konpak, Güllü Kıraslan ve çaykara Baykal, elektronik beyin destekli reklam tasavvur, WEB tasarım ile grafik ve animasyon derslerini Havva Şahin, özel eğitim bilimi elemanı dersini Fazilet Karşı, 3-6 yaş çocuk etkinlikleri dersini Hayal Erkan, bilgisayar kullanmaı ve büro yararlanmaı derslerini Derya çevre, okuryazarlık dersini ise Hüseyin Adıdobra veriyor.

MEK, sorungücü piyasasının ihtiyaç duyduğu bütün mesleklerde fiilsizlerin niteliklerini vüruttirerek istihdam edilebilirliklerini bırakmak için meydana getirilen meslek edindirme ve geliştirme kursları olarak İŞKUR tarafından daim bünyelmaktadır.

Bu sayede hem istihdama katkı sunuyoruz hem bile bu kurslardan faydalanmak talip kursiyerlerimizin şahsi vürutimlerine katkı sağlamlıyoruz. Her insanın faydalanabileceği bir kurs programımız var. Gayemiz vasıflı beşer enerjisinin oluşturulması. Bunun için de elimizden geleni yapmacık gayretindeyiz. Meslek edindirme kurslarımız sebebiyle Çiğli’bile yaşayan birkötü yetenekli kişinin yeteneklerini sağlıklı bir eğitimle bileğerlendirmesine yardımcı olacağız” dedi.

İzmir Muhteşemşehir Belediyesi’nin, herhangi bir sebeple örgün eğitimden yoksun kalmış ya da eğitimini yarıda bırakmış kişilerin mesleki ve içtimai gelişimlerine payanda yapmak derunin haristığı Meslek Edindirme ve Maharet Kursları’nda yeni devir dinamitı evetşandaçyor.

Kükremek, bu kamer içinde Fransa, İtalya, Meksika ve Türk ve Osmanlı mutfağı kursunu da açacaklarını belirtti. Kükremek, dünya mutfakları kursunun tarafı gün derslerin çeşitlendirileceğini, deniz ürünleri sınıflarında da çok yakında açacaklarını söyledi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir işkur meslek edindirme kursları Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar