izmir işkur meslek edindirme kursları - Genel Bakış

Türkiye'bile milyonlarca iş arayan vatandaşı iş sahibi yaratıcı ve yeni yetkili torlaklere istihdam sağlamlamaya devam fail İŞKUR, aktüel iş ilanlarını yayınladı. İŞKUR'un yayınladığı ilanlara bakılırsa, 542 idarehane memuru personel tuzakınacağı duyuruldu.

İşkur aynı zamanda iş arayan vatandaşlara henüz kolayca iş imkanı tedarik etmek ve onların yatık evetğu ustalıkleri yapabilmesini tedariklemek adı şeşnda mesleki terbiye kursları veriyor.

Eğitmenleri Yonca Dalgıç, Istek Çetmen, Latif Aslan ve Berçem Arslan önderliğinde güdük müddet süresince oylumlu gelişim gösteren kursiyerler, birbirinden ilginç tasarımlı gato, kurabiye ve hamur alışverişlerine imza atıyor. Hafta midei her güneş devam eden eğitimlerde klasik Türk mutfağı lezzetlerinin cepheı dizi şeker hamurundan yaptıkları çizgi film karakterli rulo ve kurabiyelerle inç ısırtan kursiyerler, 4 kamer süren eğitimin sonunda pastacılığın püf noktalarını öğrendikleri üzere sertifika almaya da doğru kulaklııyor.

Kursiyerler, eğitim böylece İzmir'deki en değme pastanelere ve beş yıldızlı otellere yerleştirilirken, proje kapsamında bir kamer içinde Fransa, İtalya, Meksika ve Türk ve Osmanlı mutfağı kursu ile sutaş ürünleri kursunun da açılacağı belirtildi. Açılacak akarsu ürünleri kursu ile midye üreticiliği merdiven şeşndan çıkacak, temiz midye üreten personeller yetiştirilecek. Şimdiye dek 670 kişesen mesleğe kazanmıştırran İŞKUR ve Pastacılar Fırıncılar Derneği'nin hedefi ise her sene bin nöbetsize meslek öğreterek onları istihdam etmek.

Başvekil Binali Saika, reel sektöre yönelik tedbir ve özendirme paketi açıkladı. En özen çeken likit ezgisındaki meseleletmelere yönelik Hazine garantisiyle 250 milyar lira saygınlık imkanı esenlanması olurken, Başvekil Saika, “Ağırlıklı olarak KOBİ’ler yararlanacak. KOBİ’lere ek kıyak yapmış oluyoruz” diye süjeştu.

Karabağlar'da özellikle zenne istihdamını arttırmaya müteveccih çkızılışmalar yapmayı planladıklarını tamlayan Karabağlar Uray Başkanı Muhittin Selvitopu düzenlenen bu kurslarla ilçede canlı bayanların ve gençlerin istihdamına yüce katkı katkısızlayacaklarını vurguladı. Bu kurslarla eğitimli ve sertifikalı iş öğreteceklerini bile kail Başkan Selvitopu, 'Uray olarak ilçemizde eğitime ve meslek edindirmeye yönelik çkırmızıışmalar gestaltyoruz.

İŞKUR ve Pastacılar Fırıncılar Derneği, ihtiyaç sahiplerine meslek edindirme kursu veriyor. Proje ile kursiyerlere 8 ay boyunca kahve pişiriciliği, mayacılık ve pastacılık dersi veriliyor.

Başvekil Binali Yıldırım, 2017’bile 600 bin kişinin bu programlardan yararlanmasını ve bu kişilere özel sektörde iş imkanı yaratmayı planladıklarını açıkladı.

üste tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bandajlı sigortalı skorlanlar, içtimai lütuf, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da mesleki yetişek kurslarından yararlanabilmektedir.

Toplamda 17 farklı branşa müteveccih verilen eğitimlerde; idareci asistanlığı dersini Sibel Aköz Abalı ve Mustafa Aygün, takı imalı dersini Besim Haysiyet Alasya, çizgi bilgisayar okuryazarlığı dersini Deniz Tepe, grafikerlik dersini Evrim Mumcu, pastacı çıraklığı dersini çevren Aygen ve Lütfiye Mevsuk, tıbbi sekreterlik dersini Leyla Şanal, çocuk hizmetı dersini Şahika Taşdelen, ön saymanlık dersini Çiğdem Biler, İngilizce dersini Koçali Konpak, Güllü Kıraslan ve Kaynak Baykal, bilgisayar destekli reklam tasarım, WEB tasar çizim ile grafik ve canlandırma derslerini Havva Şahin, özel eğitim elemanı dersini Fazilet Karşı, 3-6 evetş çocuk etkinlikleri dersini Hülya Erkan, elektronik beyin tasarrufı ve ofis yararlanmaı Bakın ne buldum derslerini Deniz Afet, okuryazarlık dersini ise Hüseyin Adıhayırlı veriyor.

Yürek ister ki hepsini alalım yalnız filvaki işe ihtiyacı olanlar önceliğimiz. İşyerleri 18-35 evetş arası işçi talebinde bulunuyorlar. Burası çalışmaverenin talebine gereğince çalışan bir iz” diye mevzuştu.

Amme ve özel sektörde sakat istihdamı mizan zorunluluğunu kovuşturma ediyoruz, ilçelerde birimler hevesliarak yurttaşlarımızın bizlere henüz zahmetsiz yetişmesinı sağlıyoruz” açıklaması ile bile dinleyicilere İŞKUR’un sorumlulukları karşı brifing yaptı.

Lokantalık, pastacılık, sülale çocuk eğitimi, İngilizce, kuaförlük, tören ve giyim üretim teknolojisi alanlarında ücretsiz olarak eğitim bilimi verilecek. Meslek edindirme kurslarına kayıtlar 17 Ekim Cuma devirü son bulacak.

İzmir haberleri özgürlük mevzii haberler sayfasında. Sava ajanslarının İzmir ilinden Buca’da meslek edindirme ve uğraşı kursları mirlıyor karşı ilettiği bütün haberler hurriyet.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir işkur meslek edindirme kursları - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar